Líčení Ilony Svobodové pro kampaň www.muzemejepotrebovat.cz

Ke každému focení patří přípravy. Každý chce vypadat dobře a obzvláště, když to má být zaznamenáno.

Proto jsem se v mých začátcích fotografování zajímala o i make-up a chtěla pochopit, jak to s ním vlastně je. Jaký je rozdíl mezi fotomake-upem, líčením na večer, denním líčení, jaké líčení je potřeba pro nevěstu. Zajímalo mne, jak se líčí na módní přehlídky, jak se líčí pro film, jaké se požívají materiály a jak se vyrábí speciální efekty. Vše co jsem hledala, jsem našla v Make Up Institute Prague a učila se od těch nejlepších ve svém oboru. Tomáš Moučka, Hristina Georgievska, Pavel Bauer, Simona Bártová, Sasha W. Isar… Stále sleduji jejich práci. Každý z nich mi dal něco, na co stále při své práci vzpomínám a děkuji, že jsem je potkala.

Je pro mne běžné, že líčím své klientky před focením u mne v ateliéru, ale spolupracuji i s jinými kolegy fotografy, ke kterým na focení dojíždím a dohlížím na jejich klientky a v průběhu focení jim doupravuji make up a vlasy.

Toto je pár fotek z jedné spolupráce – natáčení spotu kampaně na podporu sociálních služeb s Janem Pirglem. Byla jsem moc ráda za setkání s Ilonou Svobodovou.

Zde se můžete podívat na výsledek.