MŮJ PŘÍBĚH

Na otázku, jak jsem se dostala k focení, upřímně odpovídám, že to tak zkrátka asi mělo být. Dostala jsem od života příležitost a snažím se ji využít.

Původní profesí jsem aranžérka a po mateřské dovolené jsem se dostala k počítači a grafice. Postupně, jak jsem při své práci pracovala s fotografiemi a nakonec i fotografiemi jídla, jsem dospěla k rozhodnutí, že pro své děti sestavím a nafotím vlastní kuchařku. Posbírala jsem rodinné recepty, pár jich uvařila i vyfotila, jenže pak, jak to v životě občas bývá, mi několik zásadních událostí určilo jiný směr a já jsem se pustila do fotografie odlišného žánru. S tím úzce souviselo fotografování lidí. Absolvovala jsem pár kurzů, pořídila si ateliérová světla a začala jsem se lidem věnovat naplno.

Fotografuji především ženy, nalíčené a s načesanými vlasy. Zbožňuji tu proměnu, kdy se jim tvář postupně mění nejen fyzicky, ale i psychicky. Já se pak snažím zachytit jejich nově získané sebevědomí. Poslední dobou mě často oslovují i nastávající maminky, které ráda fotím v romantickém stylu, a rodiny s čerstvě narozeným miminkem. S radostí fotím i zamilované páry, děti a rodinné štěstí.

Každá zakázka je pro mne takovým malým příběhem, ovšem ten největší pak na mě čeká, když mě mí klienti poprosí o zachycení jejich svatebního dne. Každá svatba je zcela jiná – různí lidé s různými osudy. Proto i já se snažím příběh snoubenců převyprávět v tom nejupřímnějším světle a společně tak vytvoříme ty nejlepší záběry do rodinného alba.

S jídlem a foodstylingem jsem určitě nadobro neskončila. Pevně věřím, že rodinná kuchařka stejně jednou bude.

Jak vidíte, nejen ve svém ateliéru se snažím prostřednictvím svého fotoaparátu ZASTAVIT ČAS a já se už nemůžu dočkat, až zastavíme ten váš. Aspoň na chvilku.
Díky za přízeň, Jana